Revalideren is motiveren! De rol van motivatie in de jongerenrevalidatie.
Herstellen van ernstig hersenletsel is een lang traject. Bij het Daan Theeuwes Centrum (DTC) begeleiden we jongeren (16-35) bij hun revalidatie.
Herstellen van ernstig hersenletsel is een lang traject. Bij het Daan Theeuwes Centrum (DTC) begeleiden we jongeren (16-35) bij hun revalidatie. Een belangrijke factor in het succes van een behandeling is motivatie. Soms is deze moeilijk te vinden. Als je van midden in het leven staan opeens teruggeworpen wordt naar bijna niets meer kunnen, is er allereerst een flinke dosis veerkracht nodig. Daarbij komt nog dat als je hersenletsel hebt, hetgeen waar je eerder motivatie uithaalde, misschien geen toekomst meer heeft. Je belangrijke baan, je sportcarrière of de tekenopleiding waar je net aan begonnen was lijken heel ver weg. Toch proberen we bij het DTC naar iemands verhaal te luisteren en daar de doelen uit te halen die iemand motiveren, ook als deze doelen nog onrealistisch lijken. Klein beginnen om naar grote doelen toe te werken!
In deze workshop nemen we jullie mee in hoe het DTC motiveren als speerpunt van de behandeling gebruikt. Met behulp van literatuur, onze ervaringen als behandelaren en de ervaringen van Mariska, voormalig revalidant van het DTC. Hiermee hopen we een praktische kijk te geven op de rol van motivatie in de revalidatie, zodat dit vaker bewust ingezet kan worden op weg naar een waardevol leven.
Beroepsgroep(en)
Niveau
