Workshop

NAH+ en gedrag: van inzicht naar aanpakken

Esther Brouns
Erna de Leeuw

Cliënten met NAH+ laten vaak complex gedrag zien dat niet altijd gemakkelijk te begrijpen of te begeleiden is. Zij reageren soms impulsief, wat in de praktijk kan leiden tot uitdagende situaties voor zorgverleners. In deze workshop verkennen we de achterliggende oorzaken van dit gedrag en bespreken we herkenbare voorbeelden uit de praktijk. Samen kijken we naar manieren om cliënten met NAH+ te ondersteunen en gedrag beter te begeleiden, met aandacht voor zowel inzicht als praktische handvatten.

Esther Brouns

Esther Brouns is GZ-psycholoog bij WZH Nieuw Berkendael, een Doelgroep- en Regionaal ExpertiseCentrum voor Langdurige Bewustzijnsstoornissen (LBS), een Regionaal ExpertiseCentrum Niet-Aangeboren Hersenletsel met complexe problematiek (NAH+) en een verpleeghuis voor volwassenen met NAH en revalidatie afdeling voor Cognitieve Neurorevalidatie. Vanuit haar rol richt zij zich op diagnostiek en (mediatieve) behandeling van de cliënten, maar ook op het versterken van de deskundigheid van het zorg- en behandelteam. Een belangrijk onderdeel van Esthers werk is het vergroten van de kennis van verpleegkundigen en verzorgenden over LBS en NAH+, zowel in de dagelijkse praktijk als door het ontwikkelen en geven van scholing. Met deze inzet draagt zij bij aan betere zorg en begeleiding voor deze complexe doelgroep.

Erna de Leeuw

Erna de Leeuw is teamleider zorg bij WZH Nieuw Berkendael, een Doelgroep- en Regionaal Expertise Centrum dat zich richt op Langdurige Bewustzijnsstoornissen (LBS) en Regionaal Expertise Centrum voor Niet-Aangeboren Hersenletsel (NAH+) met complexe problematiek. Het biedt verpleeghuiszorg voor volwassenen met NAH. Erna en haar team zetten zich in om de zorg voor cliënten te verbeteren door continu kennis te vergroten. Met een focus op interdisciplinaire samenwerking en het delen van expertise, streven zij ernaar de best mogelijke zorg te bieden aan mensen met langdurige en complexe zorgbehoeften. Door middel van training en cliëntgerichte benadering, is het team voortdurend bezig met het verbeteren van de zorgprocessen. Erna de Leeuw is niet alleen teamleider zorg bij WZH Nieuw Berkendael, maar ook trainer op het gebied van Niet-Aangeboren Hersenletsel (NAH). Met haar uitgebreide kennis en ervaring richt zij zich op het vergroten van de expertise van zorgprofessionals die werken met cliënten met NAH+.

Ronde

Inspiratieronde 2: 13:30 - 14:30

Doelgroep

Volwassenen

Sector

Chronisch

Type

Praktisch

Professional

NAH+

Zien we je bij het HersenletselCongres?